Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Казни за јавна НЕчистота

Go down

Казни за јавна НЕчистота

Пишување by Александар on Вто Окт 14 2008, 16:07

Прочитав во вест (случајно не дека нечитам,) како некои луѓе мора да платат 50е за да можат да го складираат својот огрев во подрумот на зградата, практично без врска е законов(додуша мислам дека не е комплетен има доста дупки и премногу глупости во врска со чистотата) линк немам така да слободно сурфајте, како што ми кажаја мене ако нема линк барај на гугл "cya"
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Казни за јавна НЕчистота

Пишување by Kosta on Сре Окт 15 2008, 20:37

Како ре за складирање во подрум да се плаќа ? :laugh:

Море само ако ми дадат казна некоја од оние за плукање ова она, мислам дека не го знаат сите добро законот и не го имаат ок прочитано, може и ние да пријавјаме ѓубре и да јадат казни тие од комунално, абе секој кош ќе го пријавјам. Праат закон за држава во која нема општи услови за нивна импелементација (нема канти, на 50 км по една скршена), абе Глујо работа. Very Happy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот