Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Има само 4 години а вози 80 километри на час

Go down

Има само 4 години а вози 80 километри на час

Пишување by najforumce on Чет Окт 09 2008, 19:23Леонардо Панајоти од Британија има само 4 години, а веќе вози картинг. Вози на истата патека на која почнал да вози неговиот идол, денес професионален возач на Формула 1, Луис Хамилтон. Леонардо секојдневно ги соборува рекордите кои ги поставиле деца кои се три пати постари од него.

Според правилата за трки со картинг, Леонардо не смее да се натпреварува додека не наполни 8 години, но затоа на патеката поминува 18 часа неделно усовршувајќи ги вештините за да еден ден стане возач на Формула 1.

"Тој е најталентираниот возач кој кој до сега сум го видел" - вели сопственикот на патеката, на која Леонардо вози со 80 километри на час.

Наскоро може да добие ривал, бидејќи неговиот 3-годишен брат исто така почнал да вози картинг.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот