Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување

Go down

Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување

Пишување by najforumce on Сре Окт 01 2008, 02:35Кога многумина љубопитници дошле да го испратат најголемиот крузер на светот на неговото прво патување, покрај него делувале како мрави.

Крузерот е долг 315 метри. За испловување во Северно море му помагале два реморкери, а сега се наоѓа на пат за Данска.

Крузерот "Celebrity Solstice" е еден од петте крузери кои компанијата "Solstice" планира да ги произведе до 2012 година, а секој може да прими повеќе од 3.000 патници.

Најинтересно кај овој крузер е тоа што за прв пат на неговата палуба расте природна трева.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување

Пишување by Александар on Сре Окт 01 2008, 16:47

природна трева Very Happy haha gj Solstice
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот