Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување

2 posters

Go down

Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување Empty Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување

Пишување by najforumce Сре Окт 01 2008, 02:35

Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување Phpwyb10

Кога многумина љубопитници дошле да го испратат најголемиот крузер на светот на неговото прво патување, покрај него делувале како мрави.

Крузерот е долг 315 метри. За испловување во Северно море му помагале два реморкери, а сега се наоѓа на пат за Данска.

Крузерот "Celebrity Solstice" е еден од петте крузери кои компанијата "Solstice" планира да ги произведе до 2012 година, а секој може да прими повеќе од 3.000 патници.

Најинтересно кај овој крузер е тоа што за прв пат на неговата палуба расте природна трева.
najforumce
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување Sneaky
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 43
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Вратете се на почетокот Go down

Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување Empty Re: Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување

Пишување by Александар Сре Окт 01 2008, 16:47

природна трева Very Happy haha gj Solstice
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот