Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Патници присилени да туркаат авион

Go down

Патници присилени да туркаат авион

Пишување by najforumce on Саб Сеп 27 2008, 06:20Кога тргнуваме на пат со авион, на памет ни паѓаат многу работи кои би можеле да тргнат на лошо, но на овие кинески патници ни на крај памет не им било дека ќе мораат да го напуштат авионот за да го туркаат.

А токму тоа им се случило на патниците на авионот CRJ7 откако прелетале речиси 800 км од градот Гулин и слетале на терминалот во Зенгзоу, најголемиот град во провинцијата Хенан.

Најпрво наредбата за туркање на авионот ја добиле само седдуммина члена на екипажот, но бидејќи не можеле да го помрднат од место, 69 патници биле присилени да ги напуштат своите седишта и да го туркаат авионот. Им требале речиси два часа да го турнат авионот 900 метри, колку што требало до надворешната линија на терминалот.

- Фала му на Господ што се работеше за само 20 тони тежок авион - изјавил еден од вработените на аеродромот.

Авионот сеуште се наоѓа на истото место и го чека механичарот за да се види каде е проблемот.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот