Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Полската виза на заверка

Go down

Полската виза на заверка

Пишување by najforumce on Саб Сеп 20 2008, 18:17Македонската кошаркарска репрезентација ја пречекува Естонија во последниот натпревар од квалификациската "Б" Група за пласман на ЕП во Полска 2009 година.

Ние сме речиси сигурни учесници на ЕП и со досегашните 3 победи, но триумф против Естонија ќе го потврди нашето место во Полска, без оглед на резултатите од другите натпревари.

- Очекувам арената "Борис Трајковски" во сабота да биде полна до последното место, и заедно со нашата публика да го прославиме пласманот на ЕП. Сметам дека може да имаме мали проблеми со Естонија на почетокот на натпреварот, бидејќи овој дуел е од големо значење за нив. Тие само со победа ќе ги избегнат натпреварите за опстанок во "А" Дивизијата - вели за веб страницата на КФМ македонскиот селектор Јовица Арсиќ.

За селекторот Арсиќ единствена непозната е кој ќе биде 12 играч кој ќе го замени Илиевски во нашиот табор. Прашањето е Дарко Соколов или Јане Петровски.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот