Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Виртуелни патувања...

Go down

Виртуелни патувања...

Пишување by jelena on Вто Сеп 16 2008, 11:49

Виртуелните паркови кои ќе ги видите на следниот линк, се креација на Ерик Гатзеа, фотограф кој направил неколку стотици фотографии на панорами на национални паркови ширум светот.

Секоја панорама ви овозможува вистинско задоволство со поглед од 360 степени, анимација која е креирана од најмалку десет фотографии.

Локациите ги содржат најдобрите паркови од Канада, Калифорнија, Орегон, Јута, Ново Мексико и Колорадо, како и живописните пејсажи на Алпите кои се фотографирани од Швајцарија, Франција и Италија.

Освен овие панорами, на сајтот ќе пронајдете и голем број на мапи со детален приказ на националните паркови.

www.virtualparks.org

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Виртуелни патувања...

Пишување by jelena on Вто Сеп 16 2008, 11:53

среќен ви пат... јас до сега си бев во Мексико :cao:

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Виртуелни патувања...

Пишување by Kosta on Вто Сеп 16 2008, 16:33

хехе, добро е ова. :thumbup1:

Шетав шетав и наеднаш се најдов на раскрсница на California Avenue :pos:


Ама пак, Google maps (street view) се незаменливи
:vozbuden: :worshippy:

Едноставно можеш и да се се движиш ... :pos:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Виртуелни патувања...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот