Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тоше Проески

Go down

Тоше Проески Empty Тоше Проески

Пишување by kate on Вто Сеп 16 2008, 03:12

Прерано згасна твојот мил живот, но иако те нема ти засекогаш ќе останеш во нашите срца. Почивај во вечен мир... Sad
kate
kate
Доцент
Доцент

Female
Sagittarius

Треснал Глупости : 148
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-09-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Вто Сеп 16 2008, 03:22

Ќе се роди ли човек,вокал...како Тоше пак?!
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Тоше Проески Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by Kosta on Вто Сеп 16 2008, 03:24

Може да иде ова како важна тема... Вреди за човеков

Еве нешто најново:

При крај подготовките за големиот концерт во чест на Тоше!

Деновиве ќе бидат финализирани деталите околу големиот концерт во спомен на Тоше Проески, што ќе се одржи на 5. октомври на Градскиот стадион во Скопје.

На на него ќе бидат исполнети три аманети на трагично загинатиот македонски пејач.

Според пишувањето на Дневник, на сцената на Градски ќе се качат голем дел од најблиските соработници на Тоше, а концертот, замислен како грандиозна и гламурозна музичка манифестација, ќе го пренесуваат сите земји од Балканот и од регионот. Голем број пејачи од Балканот веќе контактирале со менаџерката Лилјана Петровиќ за учество на оваа манифестација, но списокот на изведувачи не е комплетиран.

Со овој концерт ќе ги испочитуваме и исполниме трите желби на Тоше. Едната е Градскиот стадион да биде преполн со публика, а другата, со неговиот англиски албум да ја промовира Македонија во светот. Третата желба веќе ја исполнив, но оставам да реши неговото семејство дали ќе ја експонира во јавноста. Им благодарам на Владата и на Министерството за култура што имаа слух за желбите на Тоше - изјави Петровиќ.

Третата голема желба на Тоше била на следниот свој концерт, што планирал да го одржи на Градскиот стадион, да настапи заедно со внукот Кристијан. Еден месец пред својата прерана смрт тој напишал нумера што планирал да ја отпее во дует со внукот, но сообраќајната несреќа кај Нова Градишка, во која го загуби животот, го спречи во таа намера. Од таа причина, демо-снимката од композицијата постхумно е доработена во Лондон кај Енди Рајт.

Менаџерката Петровиќ и Аворд продукција доставиле молба до семејството да ја стават на албумот и да ја пуштат во етерот. Родителите на Тоше и сестрата Дори се уште не се подготвени психички да размислуваат на таа тема. Одговорот би можел да ви го дадам за неколку дена, доколку тие го дозволат тоа - изјави Славен Ристоски, сопруг на сестрата на Тоше.

Организатори на големиот концерт се Министерството за култура, Меѓународната фондација Тоше Проески и најблиските соработници од менаџментот што се грижеше за македонската музичка легенда. Според плановите, тој ќе стане традиционален.

Тоше на Градски низ годините

29 јуни 2004: Значаен датум за македонската поп-музика - Тоше го одржа првиот концерт на Градскиот стадион пред повеќе од 16.000 луѓе и покажа дека еден македонски интерпретатор може да направи величествен концерт и на овој простор, што дотогаш го исполнуваа само странски ѕвезди. Тоше Проески, Фајнал кат продукција и Космофон го претворија сонот во стварност.

23 јуни 2006: По неколкуте успешни настапи низ Балканот, Тоше повторно се соочи со големиот предизвик. Повеќе од 15 илјади посетители уживаа во незаборавниот концерт на својот миленик.

5 октомври 2007: Тоше Проески пееше пред повеќе од 20.000 фанови на Градскиот стадион, неколку месеци откако ја исполни најголемата сала на Балканот, белградската Арена. На Градски, Тоше, Агенцијата за меѓународен развој на САД (УСАИД) и Министерството за образование, под мотото Образованието е одговорност на сите, собраа околу 150.000 долари наменети за обновување на основните училишта во земјава.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Тоше Проески Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Вто Сеп 16 2008, 03:37

респект за делото на Тоше
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Тоше Проески Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by Kosta on Чет Сеп 25 2008, 00:30

Ќе оди ли некој на концертов во чест на Тоше што се одржвит на градски ? ? ? scratch

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Тоше Проески Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by kate on Вто Сеп 30 2008, 20:01

Јас не одам Sad
kate
kate
Доцент
Доцент

Female
Sagittarius

Треснал Глупости : 148
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-09-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот