Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Моноциклист ќе го освои врвот на светот на едно тркало

Go down

Моноциклист ќе го освои врвот на светот на едно тркало

Пишување by najforumce on Вто Сеп 16 2008, 02:10Екстремниот моноциклист Стив Колиган од Манчестер (Англија) планира да го освои врвот на светот со моноцикл и така да се запише во гинисовата книга на рекорди. Патувањето преку хималаите од 1.000 километри на едно тркало започнува од Ласе во Тибет до Катамаду во Непал.

Таткото на две деца вози моноцикл веќе 8 години, а последните 6 години го усовршил планинското возење. Оваа 25 дневна авантура ја гледа како најголем животен предизвик. Се одлучил за овој подвиг како би собрал пари со кои ќе се изгради училиште во Непал.

"Ќе биде екстрено возење, но и единствено искуство" - рекол Стив
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот