Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Се покренува проект за сателитски интернет за земјите во развој

Go down

Се покренува проект за сателитски интернет за земјите во развој

Пишување by najforumce on Пон Сеп 15 2008, 01:10Проект за евтин сателитски интернет започнаа вчера Гугл, Либерти Глобал и ХСБЦ под името O3b Networks, за да им овозможат пристап на интернет на жителите на земјите во развој кои инаку немаат изгледи да добијат пристап до брз интернет.

Градбата на сателитот е доверена на една француско-италијанска компанија - Thales Alenia Space. "Развиените земји, најповеќе оние на северната полутопка, користат развиена подморска кабелска мрежа. Градбата на кабелските мрежи во многу земји во развој комерцијално не е исплатлива и е тешко изводлива", истакнува O3b во своето соопштение.

Според таа компанија, понудениот систем ќе овозможи "сателитски пристап на интернет по цена која е приближна со цената на кабелскиот интернет во развиените земји".
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот