Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Зошто мажите први умираат ?

Go down

Зошто мажите први умираат ? Empty Зошто мажите први умираат ?

Пишување by Vlado-Tornado on Нед Сеп 14 2008, 12:52

Овој текст го има на повеќе форуми и портали, но содржи толкава доза на вистинитост, што заслужува да биде ископиран, уште еднаш ....


Зошто мажите први умираат?
За да се одговори ова прашање потребно е мало објаснување на животот и однесувањето на мажите и интерпретацијата на истите од страна на понежниот пол.
Ако си горд на своите успеси... тогаш си полн со себе. Ако не... не си амбициозен. Ако таа има главоболка... таа е уморна. Ако ти имаш главоболка... не ја сакаш повеќе.

Ако ја ставиш жената на пиедестал и се обидеш да ја заштитиш од секојдневните грижи... ти си машки шовинист. Ако останеш дома и ги работиш домашните работи... ти си неспособен. Ако работиш премногу... никогаш немаш доволно време за нејзе. Ако не работиш доволно... не те бива за ништо.

Ако таа има досадна работа со ниска плата... тоа е експлоатација. Ако ти работиш досадна работа со ниска плата... треба да го мрднеш дебелиот газ и да најдеш нешто подобро. Ако добиеш унапредување пред нејзе... тоа е фаворизирање. Ако таа добие работа пред тебе... тоа е еднаква можност.

Ако и спомнеш колку добро изгледа... тоа е сексуално малтретирање. Ако молчиш... тоа е машка индиференција. Ако плачеш... си мекуш. Ако не плачеш... си копиле без чувства. Ако донесеш одлука без да ја консултираш... ти си шовинист. Ако таа донесе одлука без да те консултира... таа е слободна жена.

Ако и речеш да направи нешто во што не ужива... тоа е доминација. Ако таа го побара истото од тебе... тоа е услуга. Ако покажуваш интерес за женската фигура и интересна долна облека... тогаш си перверзен. Ако не... тогаш си геј.

Ако сакаш жената да си ги депилира нозете и да се одржува во форма... тогаш нејзе ја сметаш за сексуален објект. Ако не... ти си не романтичен. Ако се обидуваш да се одржуваш себе си во форма... ти си суетен. Ако не... ти се мрза. Ако и купиш цвеќе... тоа значи дека сакаш нешто од нејзе. Ако не... значи дека не ти текнува на нејзе.

Ако пречесто и бараш... тогаш си манијак. Ако не и бараш... тогаш мора да има некоја друга.

Зошто мажите први умираат?
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Зошто мажите први умираат ? Empty Re: Зошто мажите први умираат ?

Пишување by Kosta on Нед Сеп 14 2008, 17:55

Damn true :pos: :pos: :pos:

Првпат сега го прочитав ова, али стварно е добро :vozbuden:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Зошто мажите први умираат ? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Зошто мажите први умираат ? Empty Re: Зошто мажите први умираат ?

Пишување by ~The Vampire~ on Нед Сеп 14 2008, 19:01

Добро е, али не е се вистина Laughing Повеќето да, ама има и нешто што не е Razz
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Зошто мажите први умираат ? Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Зошто мажите први умираат ? Empty Re: Зошто мажите први умираат ?

Пишување by kate on Пон Сеп 15 2008, 03:28

Si bile dva avtobusi edniot bil crven a drugiot trgnal za veles...Very Happy
kate
kate
Доцент
Доцент

Female
Sagittarius

Треснал Глупости : 148
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-09-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Зошто мажите први умираат ? Empty Re: Зошто мажите први умираат ?

Пишување by borisd on Пон Сеп 15 2008, 03:45

kate напиша:Si bile dva avtobusi edniot bil crven a drugiot trgnal za veles...Very Happy
:pos: :pos: :pos: :gali:
Ме изнасмеа
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Зошто мажите први умираат ? Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Зошто мажите први умираат ? Empty Re: Зошто мажите први умираат ?

Пишување by jelena on Пон Сеп 15 2008, 06:43

хахахаха лудило :ljolj: Владо :bravo1:

_________________
Зошто мажите први умираат ? 18158

♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
jelena
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение : Зошто мажите први умираат ? Flirty
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Зошто мажите први умираат ? Empty Re: Зошто мажите први умираат ?

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Вто Сеп 16 2008, 03:58

така е се согласуваме :pos:
HalfGrown_IDIOT
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение : Зошто мажите први умираат ? Cool
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Зошто мажите први умираат ? Empty Re: Зошто мажите први умираат ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот