Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Македонски народни приказни

Go down

Македонски народни приказни Empty Македонски народни приказни

Пишување by ~The Vampire~ on Нед Сеп 14 2008, 06:40

Македонските народни приказни се една од најубавите да речам серии снимани од страната на Тв Скопје, пред многу години наназад.
Преку нив можеме да добиеме една слика како живееле нашите баби и дедовци на времето, местото, обичаите, куќите.....
Едноставно се македонско богатство. Кога и да ги гледам секогаш ми се интересни, и секогаш со некоја поука на крај.
Ваши мислења за серијава? Very Happy
~The Vampire~
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение : Македонски народни приказни Daring
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Македонски народни приказни Empty Re: Македонски народни приказни

Пишување by SteelTemplar on Нед Сеп 14 2008, 17:27

Old School... Мислам дека ги имам дома неколку двдиа... Најјаките заебанции се паднати на приказните и шо е најважни сите ние дури бевне мали едвај чекавне да дојт четврток да глеадме приказни и да ојме нашкола ахахах

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение : Македонски народни приказни Psychedelic
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Македонски народни приказни Empty Re: Македонски народни приказни

Пишување by Kosta on Нед Сеп 14 2008, 18:01

Едноставно цело детство го имам поминато со нив. Едвај чекав да почне таа детската серија „Ѕвон“ ли се викаше и во нејзе даваја по една епизода. Very Happy

Еве еден исечок од епизода (Мудроста е богатство) - НА ЖЕНА ТАЈНА НЕ КАЖУВАЈ :thumbup1: :pos:
Не можам да ја најдам една со Шенка со камења кога ќе се мава со Ѓорѓи, многу се имам смеено на неа

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Македонски народни приказни Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Македонски народни приказни Empty Re: Македонски народни приказни

Пишување by kate on Вто Сеп 16 2008, 04:14

Многу е јака таа приказна,една од омилените ми е....Јас секогаш си гледам приказни зш многу ми се интересни,ама сега во последно ги имам запоставено, зш ги знам сите напамет Very Happy
kate
kate
Доцент
Доцент

Female
Sagittarius

Треснал Глупости : 148
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-09-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Македонски народни приказни Empty Re: Македонски народни приказни

Пишување by iki on Саб Сеп 20 2008, 01:58

еј закон се, а најјака ми е со двајцана икономисти ако е имате гледано Very Happy Very Happy
iki
iki
Асистент
Асистент

Female
Aquarius

Расположение : Македонски народни приказни Happy
Треснал Глупости : 73
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-09-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Македонски народни приказни Empty Re: Македонски народни приказни

Пишување by kate on Вто Сеп 23 2008, 03:44

iki напиша:еј закон се, а најјака ми е со двајцана икономисти ако е имате гледано Very Happy Very Happy
Ам јака ти е тебе зш и ти си икономист :pos: ...Да да јака е многу Very Happy
kate
kate
Доцент
Доцент

Female
Sagittarius

Треснал Глупости : 148
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-09-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Македонски народни приказни Empty Re: Македонски народни приказни

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот