Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Голем чекор кон Полска

Go down

Голем чекор кон Полска

Пишување by najforumce on Нед Сеп 14 2008, 05:01Македонската кошаркарска репрезентација е на чекор до пласман на ЕП 2009 во Полска.

Избраниците на Јовица Арсиќ добро ги "испотија" присутните во салата, но и гледачите покрај малите екрани и на крајот сепак успеаја да триумфираат со 80-78 над селекцијата на Летонија.

По оваа победа, трета по ред Македонија изби на првото место во Б групата. Победата е до толку значајна што во случај на ист број бодови црвено - жолтите ќе се најдат пред Летонија.

До крајот на квалификациите Македонија ќе игра против Португалија во гости и против Естонија на домашен терен.

Сами ја кроиме нашата судбина, со триумф на двата меча одиме во Полска.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот