Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Хакери упаднаа во системот на ЦЕРН

Go down

Хакери упаднаа во системот на ЦЕРН

Пишување by najforumce on Саб Сеп 13 2008, 20:27Група хакери под името "Greek security team" "упаднале" во системот на Европскиот центар за нуклеарни истражувања (ЦЕРН), успевајќи да постават лажна веб страница на системот.

Исмевајќи им се на експертите, хакерите кои очигледно немале зли намери, оставиле порака на грчки, на која стои дека повеќе нема да пречат на системот.

Дел од експертите меѓутоа порачуваат дека целта на нападот бил софтверот што ги собира податоците од експериментот. Хакерите успеале да го провалат системот во средата, за време на отпочнувањето на експериментот.

Научниците на ЦЕРН се загрижени поради леснотијата со која хакерите го извеле нападот, како и поради можноста да преземат контрола на главниот систем.

Поради хакерскиот напад, во моментов не е достапна интернет страницата www.cmsmon.cern.ch
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хакери упаднаа во системот на ЦЕРН

Пишување by Kosta on Нед Сеп 14 2008, 01:34

Убо напрајле, само не ми се свиѓа шо се Грци :133:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот