Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Вечер против Холандија

Go down

Вечер против Холандија

Пишување by najforumce on Сре Сеп 10 2008, 13:31По саботниот триумф против Шкотска во премиерниот натпревар од новиот кавалификациски циклус за пласман на Светското првенство во Јужна Африка во 2010 година, македонската фудбалска селекција вечер на Градскиот стадион во Скопје ја пречекува Холандија.

Ова ќе биде трет дуел меѓу Македонија и Холандија, една од најсилните светски репрезентации која во моментов е рангирана на четвртото место на листата на ФИФА. Претходните два беа во кавлификациите за Мундијалот во Германија и завршија без победник. Во Скопје пред четири години беше 2:2, а година подоцна во Амстердам 0:0.

Македонија е во деветата квалификациска група во која покрај Холандија, се и Шкотска, Норвешка и Исланд. Во Јужна Африка ќе оди само првопласираната селекција во групата.

Натпреварот Македонија - Холандија почнува во 20:30 часот.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вечер против Холандија

Пишување by Kosta on Сре Сеп 10 2008, 19:38

Ајде одиме во Јужна Африка але але але Razz

Наша е Холандија Razz

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вечер против Холандија

Пишување by Vlado-Tornado on Сре Сеп 10 2008, 22:50

Не` опраја
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вечер против Холандија

Пишување by ~The Vampire~ on Чет Сеп 11 2008, 01:11

Штета Sad
avatar
~The Vampire~
Администратор
Администратор

Female
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 1353
Поени : 75
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Некаде помеѓу земја и небо
Ден на регистрирање : 2008-02-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вечер против Холандија

Пишување by borisd on Чет Сеп 11 2008, 02:50

Стварно само првиот ојт понатака? Ако е така .... епа јебига
Во група 2ри ке завршиме ама џабеееее
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вечер против Холандија

Пишување by Kosta on Чет Сеп 11 2008, 15:58

Јебига изгубивме, многу тешко да сме први ;-) Незнам дали вториот игра бараж можда...

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Вечер против Холандија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот