Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Јапонски храм нуди божја заштита за компјутерите

Go down

Јапонски храм нуди божја заштита за компјутерите

Пишување by najforumce on Саб Сеп 06 2008, 18:36Заштита за компјутерите од вируси и други "напасти" во технолошки напредната Јапонија веќе не нудат само програмерите, туку и боговите.

Од неодамна верниците можат да ги донесат компјутерите во токискиот шинтоистички храм, каде свештениците ќе им се помолат на боговите за нивна заштита, изјавил портпаролот на храмот.

Храмот се наоѓа во информатичкиот центар во Акихабара, инаку омилено место на љубителите на најновите електронски "играчки".

Услугите кои се нудат во храмот се доста популарни помеѓу информатичарите во јапонскиот главен град.

Шинтоистичките храмови им нудат заштита на верниците во текот на целиот нивни живот и не е невообичаено свештениците со мала надокнада да изведувааат обреди на чистење и заштита на луѓето, но и на предмети, од куќи до нови автомобили.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јапонски храм нуди божја заштита за компјутерите

Пишување by Kosta on Саб Сеп 06 2008, 23:32

Овие јапонциве се свашта од луѓе :worshippy: :pos:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јапонски храм нуди божја заштита за компјутерите

Пишување by jelena on Нед Сеп 07 2008, 06:02

хахахахах страшна работа... ај ке го однесам мојот хихихихи да се помолат за него :ljolj: :ljolj: :ljolj:

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Јапонски храм нуди божја заштита за компјутерите

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот