Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Грчки интернет страници нападнати од "Македонската Сајбер Елита"

Go down

Грчки интернет страници нападнати од "Македонската Сајбер Елита"

Пишување by najforumce on Пон Сеп 01 2008, 17:21Повеќе грчки интернет сајтови се нападнати од "Македонската Сајбер Елита". Во текстот, покрај сликата со старото знаме на Македонија која се појавува, на грчките страниците се вели:

"Поракава е на Македонски јазик затоа што Вие сте наши потомци и знаеме дека ќе ја разберете... Време е да престанете со вашата тврдоглавост, незнаеме со која цел барате нешто што не е ваше, незнаеме до кога и до каде ќе стигнете, но веруваме не многу далеку затоа што ние сме веќе одамна свесни, а сега и потполно спремни да се спротивставиме и доволно моќни да уништиме се што ни пречи. По природа сме мирен народ, но не и наивен и нема да дозволиме историјата да се повтори... Спремни сме во секое време да одговориме и виртуелно и реално. Нашите напади ќе станат почести доколку не ја смените вашата политика, а многу добро знаете што треба да сторите... Сватете го ова како совет за подобра иднина и подобри меѓусоседски односи...“

Исто така на 27 август, годинава, во периодот меѓу 04:00 и 09:00 часот страната на грчкиот премиер била изложена на повремени ддос напади и на периоди била недостапна.

Ова се некои од грчките интернет страници кои се нападнати:

http://www.gipapamanolis.gr

http://www.brano.gr/shopping

http://www.aerodromia.com

http://www.zante-guide.com/zakynthos


Извор: Нетпрес
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот