Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Научниците открија како да убиете досадна мува

Go down

Научниците открија како да убиете досадна мува

Пишување by najforumce on Пон Сеп 01 2008, 02:00Способноста на мувата да ги избегне најбрзите и најмудрите ловци не доведува до лудило. Но, научниците на универзитетот Калифорнија (САД) откриле како тоа го прават и како, конечно межеме да ги победиме. Инстектите можат да испланираат и да реализираат бегство во случај на опасност за петтина од секундата. Имаат распон на видот од 360 степени па можат да почувствуваат опасност и да се продготват за бегство на најсигурната страна.

"Најдобро е да се нишани пред мувата" - советува професор М. Дикинсон.

Мувата можете да ја убиете ако ја разладите до 7 степени. Можете да и ги залепите крилата со лак за коса или да ја ошамутите со плескање, велат научниците.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Научниците открија како да убиете досадна мува

Пишување by jelena on Пон Сеп 01 2008, 05:27

wow шо откриле секоја им чест не знаевме дека можиме да ја ошамутиме со плескање... фала им за важната информација :thumbup1: :ljolj: :ljolj: :ljolj:

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Научниците открија како да убиете досадна мува

Пишување by Vase on Пон Сеп 01 2008, 13:57

Или да ја разладиме до 7 степени. Абе овие изгледа не биле у Македонија да видат какви тепалки,лепаци и вешти раце имаме ние овде. Па ние сме понапред од нив бе...... :mkd:

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Научниците открија како да убиете досадна мува

Пишување by Kosta on Пон Сеп 01 2008, 14:53

охоохо од сега ќе сум маченик за мувите, ќе им ги лепам крилата со лак за коса муахаха :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Научниците открија како да убиете досадна мува

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот