Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Userbar [GIF] брзо и лесно

Go down

Userbar [GIF] брзо и лесно Empty Userbar [GIF] брзо и лесно

Пишување by Александар on Чет Aвг 28 2008, 19:59

1. DL Userbar generator - http://www.amitysource.com/downloads.php
2. снимај и стартај, (раковањето е доста лесно така да за ова нема да коментирам)
3. направете 2 или повеќе userbar-oj,
-јас користев Corel Photo-Paint за да ги искомбинираме ubar-ojte
1. значи сега имаме 2 userbar-oj (jpg формат незнам зошто ама повеќето ги прават jpg hehe)
2. slika[otvori]
3. следно преку Movie > Create From Document
Userbar [GIF] брзо и лесно Rpxvukmcnr
4. ќе се отворат опциите Insert Frame/Insert From File Userbar [GIF] брзо и лесно Laihfrniyi - од кои вие ќе одберете Insert From File и ќе го одберете вашиот втор userbar
5. само OK за да одберете вториот userbar да е после првата рамка
6. рачунаме дека сте завршиле и дека сте го внесиле или сте ги внесиле сите рамки што сакате да се во GIF фајлот, селдно file>save as Userbar [GIF] брзо и лесно Cevkmgpmpy(хехе)
7...
Userbar [GIF] брзо и лесно Cvocphketp
Userbar [GIF] брзо и лесно Nvlxrpnoqf
Userbar [GIF] брзо и лесно Irgawncqbs
Userbar [GIF] брзо и лесно Qmsulykidk
Userbar [GIF] брзо и лесно Pyrnkslqre
Userbar [GIF] брзо и лесно Bkipudyjix
Александар
Александар
Македонија

Расположение : Userbar [GIF] брзо и лесно In_Love
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Userbar [GIF] брзо и лесно Empty Re: Userbar [GIF] брзо и лесно

Пишување by Kosta on Саб Aвг 30 2008, 18:52

ohooh браво браво :thumbup1: Ќе си напрам сега еден и ќе си го тура во потпис :laugh: . Иначе ова твоево второ усербар че е добро Very Happy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Userbar [GIF] брзо и лесно Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот