Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Белгиски пар после медениот месец во Словенија ќерката ја крстиле Љубљана

Go down

Белгиски пар после медениот месец во Словенија ќерката ја крстиле Љубљана

Пишување by najforumce on Сре Aвг 27 2008, 04:02Белгиски брачен пар после медениот месец поминат во словенечката престолнина, ќерката ја крстиле Љубљана откако им објасниле дека во превод значи "љубена".

Градоначалникот на Љубљана Зоран Јанкович и градската туристичка организација ги поканиле следната година да бидат нивни гости. Среќните родители се одушевени што повторно ќе имаат можност да ја посетат Љубљана, а на љубопитните им објаснуваат што значи името на нивната ќерка. Сепак овој превод е чисто народно објаснување. Словенечките лексичари наведуваат дека најверојатно името Љубљана настанало од латинскиот збор „алувиана“ што значи река која поплавува.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот