Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

5 фази на пијанство...

Go down

5 фази на пијанство...

Пишување by jelena on Вто Aвг 26 2008, 09:48
1. Прва фаза - НАЈПАМЕТЕН

Во оваа почетна фаза наеднаш стануваш експерт за секоја тема во познатиот универзум. Знаеш дека знаеш се и сакаш да ја пренесеш своjaта мудрост на било кој што ќе те слуша (иако не е неопходно да имаш слушатели). Во оваа фаза, ти си секогаш во право, а многу нормално - лицето со кое зборуваш, секогаш греши. Ова доведува до експонирање на интересни аргументи, креирање есенцијални дискусии и промоција на револуционерни идеи кога и двајцата соговорници се паметни.

2. Втора фаза - ДОБРО ИЗГЛЕДАШ

Во оваа фаза, сфаќаш дека изгледаш најдобро од сите присутни во просторијата во која се одвива ритуалот на алкохолизација. Едноставно, знаеш дека им се допаѓаш на луѓето околу тебе. Во оваа фаза на пример, можеш да и пријдеш на тотално непозната личност знаејќи дека "те шмека" и одвај чека да започне разговор со тебе. Имај во предвид дека си и паметен (претходната фаза), па со оваа личност можеш да разговараш буквално на секоја тема.

3. Трета фаза - БОГАТ

Ако можеш да го замислиш Доналд Трамп во некоја македонска кафана со блажен поглед на очите додека врз него Доктор Спец-Виолинист преку увото му прави операција на срце за да ги извади сите долари кои ги има, тогаш во најдобар случај ќе се приближиме на емоциите кои ги имаш во оваа фаза на пијанството. Значи, наеднаш стануваш најбогата личност во светот која може да ги чести со пијачки сите присутни во просторијата бидејќи имаш огромен камион полн со пари, паркиран веднаш пред вратата. Дијапазонот на активности кои ти се овозможени во оваа фаза е широк: на пример, не ти е никаков проблем да се обложуваш за било што, бидејќи сеуште си паметен, па секако ќе ги добиеш сите твои облози. Не е важно во колку пари се обложуваш бидејќи си богат. И добро изгледаш.


4. Четврта фаза - ОТПОРЕН НА КУРШУМИ

Сега пријателе си подготвен и да влегуваш во тепачки со било кој, поточно кажано - со сите, а особено со оние со кои си се расправал или обложувал. Ова е така бидејќи ништо не може да те повреди, бидејќи човеку ти си отпорен на куршуми. Во оваа фаза слободно пристапуваш до партнерите на оние што ти се доаѓат и ги предизвикаш на натпревар во интелигенција или пари. Не се плашиш дека ќе ја изгубиш битката, бидејќи си паметен, богат и во секој случај изгледаш подобро од нив!


5. Петта фаза - НЕВИДЛИВ

Ова е последната фаза од пијанството. Во овој момент можеш да правиш било што, бидејќи никој не може да те види. Се случува да приредиш посебно шоу за оние среќници (луѓето кои ти се допаѓаат) на кои ќе им дозволиш да те видат. Нормално, особено си невидлив за лицето кое сака да се тепа со тебе бидејќи пред да ја добиеш оваа способност си се нафрлил на неговата девојка. Кога ќе се враќаш дома (доколку не влезеш во екстра фазата - Недвижнина) може слободно да се прошеташ низ улицата најгласно што можеш бидејќи никој не може да те види или слушне. Ако случајно помислиш дека ти се губи невидливоста, слободно голтни неколку капки од магичната напивка која ќе ти ја врати старата визуелна форма. Само внимавај... да не дојдеш во ситуација самиот да не можеш да се видиш во огледало - штета е да не можеш да ја видиш сета твоја убавина која блика низ очите и мудрост која зрачи од секоја пора на твоето лице.

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 5 фази на пијанство...

Пишување by jelena on Вто Aвг 26 2008, 09:49

* И не пијте додека возите. Може да ви се истури пијачката.
На здравје.
Cool

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 5 фази на пијанство...

Пишување by Vlado-Tornado on Вто Aвг 26 2008, 09:58

Закон ... Одлично анализирано ... Мислам дека секој ќе си се пронајде овде - онде.
avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 5 фази на пијанство...

Пишување by Александар on Вто Aвг 26 2008, 10:53

хаха секоја чест Very Happy си го зачував ова за да го имам за стално lol

4. Четврта фаза
Сега пријателе си подготвен и да влегуваш во тепачки со било кој, поточно кажано - со сите, а особено со оние со кои си се расправал или обложувал. Ова е така бидејќи ништо не може да те повреди, бидејќи човеку ти си отпорен на куршуми. Во оваа фаза слободно пристапуваш до партнерите на оние што ти се доаѓат и ги предизвикаш на натпревар во интелигенција или пари. Не се плашиш дека ќе ја изгубиш битката, бидејќи си паметен, богат и во секој случај изгледаш подобро од нив!
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: 5 фази на пијанство...

Пишување by Kosta on Вто Aвг 26 2008, 14:11

hahah одлично :thumbup1: иде на портал ова, одличен пост :laugh: drunken

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: 5 фази на пијанство...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот