Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дани победник на поп вечерта на Охрид Фест

Go down

Дани победник на поп вечерта на Охрид Фест

Пишување by najforumce on Нед Aвг 24 2008, 15:59Популарната пејачка Дани Димитровска со песната "Никој како ти" победи на поп вечерта на фестивалот Охрид Фест, што синоќа се одржа на сцената на Долни Сарај.

Дани однесе тесна победа во неизвесната трка пред Ристо Самарџиев, а третото место го освои Влатко Илиевски. Победничката на поп вечерта доби награда во висина од 50.000 денари.

Јубилејното 15-то издание на Охрид Фест завршува вечерва со интернационалната вечер. Победникот од оваа вечер ќе има можност да сними видео спот за својата композиција во вредност од 20.000 евра. Наградата како што соопшти организаторот, ја доделува најголемата филмска продукција во Босна и Херцеговина "Solid state productions", која ќе биде задолжена за снимање на спотот, а сценарист и режисер ќе биде Енвер Пушка. Тој е еден од најдобрите филмски работници во Босна и Херцеговина, а досега работел на три играни филмови: "GO WEST", "Духовите на Сараево" и "Ритам на животот". За филмот "Ритам на животот" има добиено награда во Италија и во САД.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот