Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Парада на зомби

Go down

Парада на зомби

Пишување by najforumce on Вто Aвг 19 2008, 01:22Жешкиот сончев ден не ги спречил, стотината, инаку ноќни зомби да парадираат по прометните улици на Ванкувер. Група луѓе прекриени со лажна крв и утроба се собрале во градската галерија на уметност и заедно тргнале према центарот. Дел како уметнички проект, а дел како бесмислена забава. „Шетање на зомби“ се одржува веќе неколку години. Учесниците се однесуваат како зомби и комуницираат на начин сличен на однесувањето на зомби. Слични манифестации се приредуваат и во Едмонт, Калгари и Торонто.

"Беше супер! Се придужив на парадата бидејќи Ванкувер е многу досаден град. Ова е ретка прилика да се забавуваме и глупираме" - рекла Елен Саборан, една од зомбите.

После парадата имало неколку организирани забави кои завршиле на популарната плажа.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Парада на зомби

Пишување by jelena on Вто Aвг 19 2008, 06:34

хахахахаха лудило

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Парада на зомби

Пишување by Александар on Вто Aвг 19 2008, 18:09

хехе секоја чест,gj
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Парада на зомби

Пишување by MaX on Сре Aвг 20 2008, 15:20

ЗАКОН!!!
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Парада на зомби

Пишување by Александар on Сре Aвг 20 2008, 16:19

најјако би било и кај нас да има нешто вакво, било каде, зомби во инвалидска количка LOL
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Парада на зомби

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот