Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Почина Франко Сенси

Go down

Почина Франко Сенси

Пишување by najforumce on Пон Aвг 18 2008, 17:14Претседателот на фудбалскиот калчолигаш Рома Франко Сенси почина вчера попладнето на 82 години. Медиумите во Италија известија дека починал после сериозно и долго боледување, а жалат љубителите на фудбалот и фановите на Рома насекаде низ светот.

Сенси вчера бил пронајден мртов во поликлиниката во која се лекувал во Рим. Тој застана на чело на клубот во 1993 година, и под негова закрила Рома го освои скудетото во 2001 година.

Сенси беше роден на 19 јули 1926 и живееше во родниот Рим целиот свој живот. Своето богатство го заработи со зделки со нафта, туризам и во областа на маркетингот.

Франко Сенси стана претседател на Рома во мај 1993, и мнозински сопственик на клубот до ноември истата година. Рома го освои скудетото во 2001 година под палката на Фабио Капело, а исто така освоија и два Италијански Супер Купови (2001ва и 2007ма) и два Купа на Италија(2007ма и 2008ма) додека Сенси беше претседател.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Почина Франко Сенси

Пишување by Kosta on Пон Aвг 18 2008, 22:37

RIP man :worshippy: Crying or Very sad

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот