Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

фан клуб: Manchester United

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by MaX on Сре Дек 19 2007, 21:40

a?
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Чет Дек 20 2007, 02:34

i so?! Rolling Eyes
Mislis nekoj ke ne stignit,more>>>
He he ste se izlazale
ARSENAL
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by bonte on Чет Дек 20 2007, 02:36

Abe palermo se zakon
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Чет Дек 20 2007, 02:46

Very Happy
Mislis na mafijana taka Basketball
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by MaX on Пет Дек 21 2007, 11:00

HalfGrown_IDIOT напиша:i so?! Rolling Eyes
Mislis nekoj ke ne stignit,more>>>
He he ste se izlazale
ARSENAL

Ако бе лепотане порадвисисе уште малку не е проблем ќе видиме кој
последен ќе се смее.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Jimmy on Саб Дек 22 2007, 16:25

Манчестер Јунајтед најпопуларен во светот


Англискиот фудбалски шампион Манчестер Јунајтед е најпопуларниот клуб во светот, а Кристијано Роналдо и Вејн Руни се најпознатите играчи на планетата. Тоа го потврди истражувањето на Универзитетот на Навара и Меѓународниот универзитет на Каталонија.

Проучувањето е направено според многу показатели, меѓу кои и интензитетот на новинарскиот интерес кон секој од водечките клубови.
"Црвените ѓаволи" го истиснаа од првата позиција шпанскиот гигант Реал (Мадрид), кој ја загуби својата популарност. На второ место се најде Челзи, а трета е Барселона.
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Kosta on Саб Дек 22 2007, 18:51

Да бе затоа Kaka ви ја собра титулата :ljolj:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Jimmy on Саб Фед 16 2008, 21:13

леле леле леле што им прават Манчестер на Арсенал аууууууууууууу
полувреме 3:0 арсенал не успеа да се состави со топката не успеа центар да помине


Последната промена е направена од на Саб Фед 16 2008, 22:26. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Jimmy on Саб Фед 16 2008, 21:53

hehe 4:0

еве ги головите

http://goalsarena.blogspot.com/2008/02/engalnd-fa-cup.html
ги има и за download и за гледање
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by MaX on Нед Фед 17 2008, 04:27

преседник напиша:hehe 4:0

еве ги головите

http://goalsarena.blogspot.com/2008/02/engalnd-fa-cup.html
ги има и за download и за гледање

да си жив и здрав за линков
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Нед Фед 17 2008, 20:19

Znaci baba vanga ne mi e ravna:))
Predvidev deka man utd ke se tesat so kupot tongue
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Jimmy on Нед Мар 02 2008, 20:43

значи на овој фан клуб за Манчестер може да пишувате се што е поврзано со Манчестер,така да нема потреба од отворање на нови теми за Манчестер. :mercy:
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by MaX on Нед Мар 02 2008, 20:56

HalfGrown_IDIOT напиша:Znaci baba vanga ne mi e ravna:))
Predvidev deka man utd ke se tesat so kupot tongue

Радвисе дур мојш че плачиш после :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Jimmy on Вто Мар 04 2008, 16:46

колку голови вечер ќе папа Лион е прашањето???според мене утакмицата ќе заврши 2:0 или 3:0 значи победа без примен гол.можно е да ја даваат на МТВ_2 директен пренос

Probable Team Manchester: Van der Sar, Brown, Ferdinand, Vidic, Evra; Scholes, Hargreaves, Ronaldo, Giggs; Tevez, Rooney.

Probable Team Lyon: Coupet; Réveillère, Squillaci, Boumsong, Grosso; Clerc, Toulalan, Juninho, Källström, Govou/Ben Arfa; Benzema.

и ај што ќе ги тепаме и налето ќе им ги земеме Ben Arfa (сигурно) и Benzema (можда)
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by MaX on Вто Мар 04 2008, 20:58

Леле Бензема е закон играч сакам да го видам во Манчестер.
А фала за информацијата Џими за на МТВ2 дека е можно да ја давале
Живи чеој сум сеа Very Happy
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Jimmy on Вто Мар 04 2008, 22:36

ајде сите на МТВ 2 има пренос
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Jimmy on Сре Мар 05 2008, 00:44

зверови доста беше со 1 : 0, а другите голови ќе ги чуваме за понатаму
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by MaX on Сре Мар 05 2008, 01:00

Кај е најјак а?ајде да ве видам кој сака нека дојде!!!
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Jimmy on Сре Мар 05 2008, 03:34

Макс за тебе голот од Роналдо тука

п.с Ги има сите голови од вечерва Very Happy
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by MaX on Сре Мар 05 2008, 17:54

Фала ти Џими многу. Very Happy
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Jimmy on Чет Мар 06 2008, 04:02

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, изјави дека не сака за противник да има англиски тим во 1/4 - финалето од Лигата на шампионите.

- Претпочитам да играме со екипа вон Островот. Ќе се радувам ако се случи англиско полуфинале или финале. Се радувам што го постигнав својот 30. гол сезонава. Немам цел да бидам голгетер, но тоа се случува. Ќе бидам задоволен ако станам голгетер во Лигата на шампионите, изјави Роналдо.

Тој, исто така, истакна дека Манчестер Јунајтед ќе направи се што може за да освои трилинг сезонава.
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by MaX on Пон Мар 24 2008, 02:04

КОЈ Е ШАМПИОН ВО АНГЛИЈА АЈДЕ ДА ВЕ ВИДАМ СЕГА??????

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

АХАХАХАХАХАХАХАХА НАЈЈАКИ СМЕ ДЕФИНИТИВНО
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Jimmy on Сре Мар 26 2008, 04:49

Не така одамна една научна студија покажа дека бојата на дресовите наводно влијаела на концентрацијата на противникот. По неделното дерби меѓу двата најголеми англиски клуба Манчестер јунајтед и Ливерпул на „Олд трафорд“ нема да биде лошо научниците да се впрегнат во истражување кое на крајот би кажало дали постои можност црвеникавата боја на лицето на сер Алекс Фергусон лошо да влијае на шпанскиот стратег на клупата на Ливерпул Рафаел Бенитез, кој откако е дојден на клупата на најтрофејниот англиски клуб во 2004 година нема победа над „бебињата“ во Премиерлигата. Или да каже дали можеби се пресудни движењето на вилицата на Фергусон кога страствено ги џвака гумите, кои дефинитивно влијаат на нијансите на бојата на неговото лице, па евентуално по сите ратификации ФА да интервенира и да пресече: „Долу на терен нема џвакање“, по што на Ливерпул ќе му тргне.

Дали ФА ќе биде во таква „базока“ ситуација не се знае, но се знае дека Бенитез никако не може да ја преџвака вистината, која вели дека во осумте натпревари на неговиот тим против Јунајтед има неверојатен скор од седум порази и само еден нерешен резултат, а притоа има постигнато само еден гол. Верните навивачи на Јунајтед злобно ќе забележат: „Абе и тоа не е нивни гол, го постигна Џон О' Ши во „далечната“ 2004“ и оттогаш не даваме голови за нив, доста им е“.

По последниот дебакл на Ливерпул, англиските новинари почнаа да ги влечат паралелите меѓу несомнено двата големи тренера. Па се отиде дотаму некои, пред се', проливерпулски пера, да напишат дека и Фергусон кога почнувал бил на исти маки и на крајот на краиштата освоил исти трофеи како и Рафа - ФА купот и Европскиот трофеј. Таквите споредби се благо речено смешни, од едноставна причина што тогаш и сега фудбалот е тотално променет. Но во целата ситуацијата може да биде интересна целокупната атмосфера во која доаѓал Фергусон во Јунајтед и кога доаѓал Бенитез на англиската сцена. Таа е дијаметрално спротивна и несомнено е лакмус за студиозната работа на Фергусон.

Фактите велат дека Фергусон дојде на „Олд Трафорд“ во многу тешка атмосфера. Шкотот начека катастрофа зад сцената, со висока култура на шанк линијата, слаба физичка подготвеност на тимот, демотивација и генерална недисциплина, која јадеше како сида. Но тој беше човекот, кој многу бргу инсталира професионализам, мотивација, почит на хиерархијата и во тоа му нема рамен.

Бенитез, пак, дојде во Ливерпул наоѓајќи добри фудбалери и што е најважно многу фунти. За дисциплината и да не зборуваме, бидејќи Улие барем во тоа беше добар. Но откако Рафа освои 82 бода во втората своја сезона, во третата падна на 68 и сега заостанува 14 бода во однос на Фергусон на само седум кола пред крајот. Ливерпул живееше идентични тешки денови и под водството на Жерар Улие и Рој Еванс, секогаш завршувајќи во ТОП 4, но никогаш не доближувајќи се ни блиску до титулата. И тие факти му дадоа за право на Џејми Реднап да каже: „Со Рафа Ливерпул никогаш нема да ја освои титулата“, и секако, на капитенот Стивен Жерар: „Страшна фрустрација е што никако не може да го урнеме монополот на Јунајтед, Челзи и Арсенал“.

Заедно со целиот тим на Ливерпул исфрустриран е и Бенитез, а сакал тоа да го признае или не, главниот генератор е токму Фергусон. Познато е дека на фрустрациите, кои доаѓаат поради неможноста за реализација на мотивите, може да реагираме реалистички или нереалистички. Лошо за Ливерепул е што Бенитез се одлучи за втората варијанта. За нереалистичко реагирање на фрустрацијата велиме кога се обидуваме да ја фалсификуваме вистинската состојба и на тој начин пред себе и другите да го сокриеме неуспехот. Тој се обиде да се одбрани за поразот со црвениот картон на Маскерано и според него лошото судење, а не сака да погледне во фактот дека и пред тоа исклучување Јунајтед беше далеку подобра екипа, а неговиот тим беше тотално затворен, особено Торес и Жерар. Тимот на Бенитез беше послаб и загуби, но проблемот е (веројатно и најболен) што и кога ќе биде подобар, како што тоа беше лани на „Енфилд роуд“ пак заминува во тунелот со изедени нерви. И затоа долго Бенитез ќе се прашува што ли е тоа што Фергусон го прави победник. А, го прават многу нешта.

Како и неколкуте тренерски ѕвезди во Премиерлигата дејствува многу самоуверено, „на мој начин, или никако“, тврдоглаво се држи за работата која смета дека е вистинска во тоа време, во многу моменти е суров и некомпромисен. Но веројатно е единствен во три работи: Секогаш знае да игра со 11 кои се најдобри, знае како да ги заштити своите фудбалери од повреди (употребува како пред мечот со Ливерпул и вербални провокации само да дојде до целта) и на крајот практикува неверојатно сензибилна ротација. Тоа за Рафа е мислена именка!

Како и да е, по сите случувања во неделата не е чудно ако сега пред легнување како некаков вид молитва Бенитез пред сликата на Фергусон во романтична атмосфера со свеќи мантра на музиката од легендарната „You'll never walk alone“: „Ах, само да ни падне Манчестер Ј. во финалето во ЛШ во Москва“.

За тоа ќе треба неговиот Ливерпул најпрвин во четврт-финалето да го мине Арсенал, а Јунајтед да ја совлада Рома. Па потоа ќе видиме!
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: фан клуб: Manchester United

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот