Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Join the forum, it's quick and easy

Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најголемата печатна грешка во новинарството до сега

2 posters

Go down

Најголемата печатна грешка во новинарството до сега Empty Најголемата печатна грешка во новинарството до сега

Пишување by najforumce Пет Jул 25 2008, 01:10

Најголемата печатна грешка во новинарството до сега Vesnik10

Дневен весник во САД, вероватно ја направил најглувата печатна грешка во историјата на новинарството. Весникот Valley News од Њу Хамшир грешно го напишале, ни помалку ни повеќе, туку своето име на насловната страница.

Читателите во понеделникот останале изненадени кога виделе дека нивниот омилен весник од тогаш ќе се вика "Valley Newss". Главниот уредник идниот ден им се извинал на читетелите, пишувајќи дека поради грешката се чувствува глупаво.

Печатната грешка веднаш е означена како фаворит во натпреварот за „печатна грешка на годината“, во изборот на блогот "Regret the Error".
najforumce
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Најголемата печатна грешка во новинарството до сега Sneaky
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 43
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Вратете се на почетокот Go down

Најголемата печатна грешка во новинарството до сега Empty Re: Најголемата печатна грешка во новинарството до сега

Пишување by Kosta Пет Jул 25 2008, 01:30

Најголемата печатна грешка во новинарството до сега или пак една добра реклама за Обама :vozbuden: :vozbuden: :vozbuden: :0531:
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Најголемата печатна грешка во новинарството до сега Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 37
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот