Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Најголемата печатна грешка во новинарството до сега

Go down

Најголемата печатна грешка во новинарството до сега

Пишување by najforumce on Пет Jул 25 2008, 01:10Дневен весник во САД, вероватно ја направил најглувата печатна грешка во историјата на новинарството. Весникот Valley News од Њу Хамшир грешно го напишале, ни помалку ни повеќе, туку своето име на насловната страница.

Читателите во понеделникот останале изненадени кога виделе дека нивниот омилен весник од тогаш ќе се вика "Valley Newss". Главниот уредник идниот ден им се извинал на читетелите, пишувајќи дека поради грешката се чувствува глупаво.

Печатната грешка веднаш е означена како фаворит во натпреварот за „печатна грешка на годината“, во изборот на блогот "Regret the Error".
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Најголемата печатна грешка во новинарството до сега

Пишување by Kosta on Пет Jул 25 2008, 01:30

Најголемата печатна грешка во новинарството до сега или пак една добра реклама за Обама :vozbuden: :vozbuden: :vozbuden: :0531:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот