Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Магична илузија со карти

Go down

Магична илузија со карти

Пишување by Kosta on Чет Jул 17 2008, 19:48

Eдна интересна „магија“ (поточно: илузија) која наводно потекнувала од легендарниот David Copperfield. Достапна во облик на автоматизирана PowerPoint презентација, а најчесто се шири со препраќање на пријатели по e-mail (исто како верижните писма; на крајот дури има потсетување да ја препратите (ПОСЛЕ ДА НЕ МЕ КАКАТЕ ШТО СТЕ ГО ГЛЕДАЛЕ И СЕГА МОРА ДА ГО ПРАТИТЕ УШТЕ НА 10 ДУШИ. ЗНАЧИ ПРЕД ДА ГО ГЛЕДАТЕ РАЗМИСЛИТЕ)).

ПС: Ако уште при првото гледање барате да ја „разбиете илузијата“ (Која е очигледна Very Happy ), наместо да уживате во неа, воопшто не гледајте ја.

Download (PPS)

:cao: :cao:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Магична илузија со карти

Пишување by jelena on Сре Jул 23 2008, 07:52

кркркркр а ако не ја препратиме ке не следи несреќа или чика Коперфилд ке ни се налути? се шалам Very Happy

_________________


♥♥♥ Nami Yoshida loves Haruko Yamashina ♥♥♥
If i had to choose between breathing and loving you, i would use my last breath to say I LOVE YOU !!!

Be Yourself. Everyone else is already taken.
avatar
jelena
Пуфла
Пуфла

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 1969
Поени : 192
Репутација : 5
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Into the Wild...
Ден на регистрирање : 2007-08-22

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот