Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

На концерт од ласери ослепеле 30 посетители

Go down

На концерт од ласери ослепеле 30 посетители

Пишување by najforumce on Вто Jул 15 2008, 02:09На концерт одржан минатата недела во близина на Москва, ослепеле 30 луѓе, од кои повеќето трајно, а сите се згрижени во болница.

За време на концертот одеднаш се поголем број на луѓе почнале да се жалат на очите.

- На сите им е оштетена рожницата. Кај некои пациенти оштетувањето на видот изнесува 80 проценти, а можноста за оздравување е минимална, рекол еден лекар во боницата.

Несреќата се случила кога организаторите поради силниот дожтд подигнале шатор, а светлината од силните ласери, која требало да биде насочена кон небото, се рефлектирала од таванот на шаторот и удирала во очите од посетителите.

- Одеднаш пред очите гледав само црна точка, како кога ќе гледате во сонце. После три дена одлучив да одам во болница. Ме прашаа дали сум бил на тој концерт, а кога потврдив, веднаш ме хоспитализираа. Не ме пуштија да одам дома по алишта, рекол еден од повредените.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот