Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Со обични балони прелетал 500 километри

Go down

Со обични балони прелетал 500 километри

Пишување by najforumce on Пон Jул 07 2008, 09:25Еден Американец прелетал околу 500 километри на обичен стол обесен на обични балони-играчки.

Стол, 150 балони и воздушна пушка, тоа е се што на 48-годишниот Кент Коуч му било потребно за лет од Орегон до Ајдахо. Полетал во саботата наутро од Орегон, а вечерта се спуштил во близина на Боис, главниот град на Ајдахо. Прелетал растојание од околу500 километри.

Коуч го прицврстил столот на јаже со кое биле врзани балоните. Воздушната пушка му била потребна за во случај на опасност, како со неа би ги гаѓал балоните и безбедно би се спуштил. За секој случај понел и падобран.

Ова е негов трет лет со „летечкиот стол“. Првиот обид во 2006 година неславно завршил а Коуч се спуштил со падобранот. На вториот лет една година покасно, се задржал во воздух 6 часа, прелетувајќи 300 километри и се спуштил безбедно.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Со обични балони прелетал 500 километри

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Пон Jул 07 2008, 16:21

jako e ova :ljolj:
bas bi sakal nekogas da iskusam vakvo nesto
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот