Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Британско гратче забранило продажба на алкохол поради забавата од Facebook

Go down

Британско гратче забранило продажба на алкохол поради забавата од Facebook

Пишување by najforumce on Чет Jул 03 2008, 19:54Полицијата во Девон во Велика Британија забранила продажба на алкохолни пијалоци во сите продавници и пабови поради големата забава која овој викенд ќе се одржи во местото Торбај. Забавата ќе се одржи на една од петте плажи во одморалиштето Торбај, а имајќи предвид дека се рекламира преку Фејсбук, се очекуваат повеќе од 10.000 луѓе.

Доаѓањето на забавата го потврдиле 4.000 луѓе, но полицијата очекува поголем одзив бидејќи забавата се рекламира со овој слоган:

„Внимавајте, не е илегално да се пие на плажите на Торбај. За ова да успее треба да им кажете на пријателите да бидат слободни таа вечер и да го чекаат објавувањето на точната локација, па да се упатат на забавата со што повеќе алкохол и музика, а за кард-кор забавата препорачуваме шатор“ - се вели во пораката.

Полицијата го забранила продавањето на алкохолните пијалоци, за да може полесно да се справи со расположените луѓе.

„Овој настан сигурно ќе предизвика потешкотии во нашата заедница. Продажбата на алкохол сигурно ќе има последици“, изјавил полицискиот портпарол.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот