Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

eBay мора да плати 38 милиони евра за продажба на фалсификати

Go down

eBay мора да плати 38 милиони евра за продажба на фалсификати Empty eBay мора да плати 38 милиони евра за продажба на фалсификати

Пишување by najforumce on Сре Jул 02 2008, 09:50

eBay мора да плати 38 милиони евра за продажба на фалсификати Louisv10

Францускиот трговски суд издал налог на фирмата eBay Inc да исплати 38 милиони евра оштета на компанијата LVMH бидејќи допуштиле преку нивниот интернет сервис за аукции, да се продаваат фалсификати од марката во сопственост на LVMH.

Моет Хенеси Луис Вуитон, сопственик на престижните трговски марки „Louis Vuitton, Givenchy, Emilio Pucci i Marc Jacobs“, ја поздравил одлуката на судот и ја оценил како многу важна.

Пјер Годет, советник на претседателот на LVMH, рекол дека одлуката е одговор на многу важното прашање, дали интернетот слободен за фалсификатори.

Од eBay велат дека LMVH сака да се обрачуна со аукцискиот модел на продажба бидејќи истиот не му одговара.
najforumce
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : eBay мора да плати 38 милиони евра за продажба на фалсификати Sneaky
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 39
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот