Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Можеби е решена тајната на Марс

Go down

Можеби е решена тајната на Марс

Пишување by najforumce on Чет Јун 26 2008, 23:00Зошто Марс има две лица? Научниците велат дека најновите докази ја порврдуваат теоријата за силниот удар на црвената планета кој ја оставил најветоватно најголемата бразда на било кое небеско тело во сончевиот систем.

Марс денес исзгледа како „поделена личност“, Јужнта хемисвера е понежна и наликува на низина.

Три написи објавени во научниот магазин Натуре, докажуваат дека за тоа е виновна некоја надворешна сила.

Спрема научниците, астероид или комета го погодил Марс пред оклоу 4 милијарди години, разорувајќи го најголемиот дел на неговата северна кора и била направена голема дупка со преку 40 проценти од неговата површина.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот