Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Британец си го продава животот на e-Bay

Go down

Британец си го продава животот на e-Bay Empty Британец си го продава животот на e-Bay

Пишување by najforumce on Вто Јун 24 2008, 11:13

Британец си го продава животот на e-Bay Ebay10

Како би свртел „нов лист во животот“, еден британец го понудил на аукција на интернет сиот свој имот, пријателите, а привлекол бројни понуди за неговата куќа и работното место.

Иан Ушер (44), британски емигрант во Австралија, на идејата за продажба дошол после разводот од неговата жена, а се надева дека ќе собере 500.000 австралиски долари.

Веднаш на почетокот на интернетската аукција, стигнала првата понуда од 300.100 австралиски долари. До вечерта биле забележени 40 понуди, а последната изнесувала 650.000 австралиски долари.

„Отворив шампањско во 15 часот, кога беше поминат прагот од 400.000 долари“, рекол Ушер.

Ушер кој живее во Перт, ветил дека на тој што ќе го купи неговиот живот ќе го запознае со пријателите, ќе му ја подари куќата вредна 420.000 австралиски долари и со него ќе го подели своето хоби. Тој што најмногу ќе понуди ќе го добие и неговото работно место во продавница за теписи на две недели, а ако се согласат шефовите, ќе добие и постојано вработување.

Од „минатиот живот“ Ушер ќе го задржи само пасошот, паричникот и облеката која ја носи на себе, а сеуште не знае што ќе прави после аукцијата.
najforumce
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Британец си го продава животот на e-Bay Sneaky
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 39
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот