Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Осамен студент направил виртуелна девојка

Go down

Осамен студент направил виртуелна девојка

Пишување by najforumce on Саб Јун 21 2008, 05:06Дваесетиседум годишен студен од Њујорк го постигнал она за што сонуваат голем број мажи - има девојка која не зборува, нема потреби, не нервира, а сепак реагира на него кога ќе легне со него во кревет. Единствен недостаток на оваа идеална девојка е тоа што нее од крв и месо.

Презафатениот студен Дру Бароус поради многуте обрврски кои му оневозможуваат да одржува нормална врска секоја вечер легнува во празен кревет. Одлучил да стави крај на ова и изработил напреден систем кој го нарекол ИНБЕД. Системот се состои од душек сместен во темна просторија, низа инфрацрвени сензори и проектори.

ИНБЕД му овозможува на Дру секоја вечер наместо во празен кревет легнува со убава бринета, која реагира на секое негово движење во постелата-се доближува до него или едноставно легнува на грб. Недостатокот е тоа што девојката неможе да се допре бидејќи се работи за дводимензионална проекција.

Својот изум за осамени Бароус оваа недела го покажал на саемот Interactive Telecommunications Program Spring Show одржан на њујоршката академија за уметност.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот