Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Градникот ја спасил од сигурна смрт

Go down

Градникот ја спасил од сигурна смрт

Пишување by najforumce on Саб Јун 21 2008, 05:04Американката Џесика Браун (24) планинарејќи се лизнала и паднала во провалија на Австриските алпи во близина на Салзбург. Била беспомошна и лежела повредена на студени температури дури 70 часа.

Спасителите безнадежно ја барале на погрешни места, па ја прекинале потрагата мислејќи дека е мртва. Но, Џесика ја видела жичарата која одела према врвот на планината и ја осетила последната шанса за спас. Брзо го фрлила градникот во кабина која пренесувала храна додека поминувала над неа. Работниците на врвот сватиле дела градникот е всушност повик за помош и испратиле спасителска екипа.

- Добро се сетила. Сигурно е подобро него да фрлела светлосен сигнал. Немала многу облека на себе кога тргнала на излет, а завршила со уште помалце, рекол еден од членовите на спасителската екипа.

Џесика полека се опоравила во болница.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот