Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Opera 9.5

Go down

Opera 9.5 Empty Opera 9.5

Пишување by Vlado-Tornado on Пон Јун 16 2008, 00:37

Everybody Check Out Opera 9.5 !!!
Го смениле интерфејсот јееееееееј - сега изгледа многу по Vista-like ... Имате мејл, симнување торенти, widgets, speed dial, Show Images, Fit to Width итн. многу потсеќа на Firefox 3.
Од Widgets ги препорачувам SimAquarium (за кога ви е досадно), VideoDownloader и GoogleToolbar Стајте ја, мене ептен ме бендиса... (мислам сепак „само“ пребарувач е, не очекувајте чудо Smile ).
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Opera 9.5 Empty Re: Opera 9.5

Пишување by Vlado-Tornado on Пон Јун 16 2008, 00:41

Не знам дали ја забележавте опцијата за преведување на друг јазик и пребарување со речник Very Happy ... Десен клик -> Translate или -> Encyclopedia
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Opera 9.5 Empty Re: Opera 9.5

Пишување by Kosta on Пон Јун 16 2008, 11:26

Утре (Вторник) излегува конечно официјалната верзија на Firefox 3 Тука. Мислам дека ќе ги сруши на сите според очекувањата. Се очекува Mozilla да го постави светскиот рекорд за најмногу преземан софтвер Рекорд. сите нови можности во Firefix 3 се објавени Тука. Сега вака во тема од Опера го напишав ова, сакам само да кажам дека ќе е многу подобар од опера, а тоа веќе се гледа од претходните бета верзии Rc1, Rc2 и Rc3.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Opera 9.5 Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Opera 9.5 Empty Re: Opera 9.5

Пишување by Vlado-Tornado on Пон Јун 16 2008, 13:06

Очекував ваков коментар .... Не ми беше муабетот за кој е подобар ... whatever
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Opera 9.5 Empty Re: Opera 9.5

Пишување by Vase on Пон Јун 16 2008, 18:58

Ах Владо се изнервира :laugh: .
Не е муабетот кој е подобар само Коста отиде малце off topic ама во секој случај може да се проба чим Владо толку го пофали. Искрено јас сум задоволен од Firefox RC верзијата. Да видиме што ке направи официјалната верзија на Firefox 3.

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
Vase
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение : Opera 9.5 Amused
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Opera 9.5 Empty Re: Opera 9.5

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот