Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Градоначалникот на Будимпешта ја повлече забраната за геј парада

Go down

Градоначалникот на Будимпешта ја повлече забраната за геј парада

Пишување by najforumce on Саб Јун 14 2008, 01:58Полицијата во Будимпешта ја повлече забраната за геј парада највена за 5 јули. Забраната беше изречена во средата бидејќи Габор Тот, началник на полициската управа, сметал дека парадата ќе го блокира нормалното одвивање на сообраќајот во градот.

Повеќе од 15 геј организации во Унгарија потпишале петиција во која се бара повлекување на спорната забрана, посочувајќи дека парадата се одржувала и минатите години, а ни тогаш не предизвикала проблеми во функционирањето на градот.

Мајор Габор Демски, градоначалникот на Будимпешта, смета дека геј парадата треба да ја подржат сите оние кои размислуваат демократски, а најавил и дела лично ќе се приклучи на парадата.

Краткотрајната забрана за геј парадата ја осуди и тамошнот Хеслиншки одбор сметајќи дека е протв уставна и дека ги крши човековите права.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот