Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

ЕП : Турците го испратија дома, “домаќинот“ ! !

Go down

ЕП : Турците го испратија дома, “домаќинот“ ! !

Пишување by najforumce on Чет Јун 12 2008, 02:22Репрезентацијата на Турција со голот на Арда Туран во 92-та минута од мечот го “реши“ домаќинот Швајцарија (2-1), и остана во игра за место во четвртфиналето на Европското првенство.

Мечот кој се одигра во абнормални услови на Ст Јакоб стадионот во Базел, долго ќе го паметат турските навивачи кои дефицитот од првиот дел успеаа да го “завртат“ во позитивен резултат.

Швајцарците први дојдоа во водство преку Хакан Јакин во 32 минута. По еден час игра беше 1-1. Семих Сертук со глава го израмни резултатот. Кобна за домаќините беше турската контра во судиското надополнување. Арда Туран среќно стигна до погодок кој ги продолѓи надежите за пласман понатаму.

Од “А“ групата, Португалија го осигура пласманот понатаму и првото место. Вториот патник ќе го даде директната премсетка помеѓу Чешка и Турција. За домаќинот Швајцарија, мечот со Португалија нема резултатско значење бидејќи тие веќе ги загубија шансите за пласман во нок аут фазата.
avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот