Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Броеви и...ли

Go down

Броеви и...ли

Пишување by hello on Саб Јун 07 2008, 07:24

Дали некогаш сте сретнивале одреден број да се повторува(<<ова е со Ф или со В, ок нема везе) појавува како знак или нешто слично околу вас или знаете некоја личност да му се има десено (ДА СЕ МРДНИТ ОД УМОТ) да ги забележува тие броеви/тој број...

само прашувам поради лично искуство

hello
Студент
Студент

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 38
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : dolno dupeni
Ден на регистрирање : 2008-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by borisd on Саб Јун 07 2008, 07:29

Мене да, 9ката ми е симболична и не ја памтам по лошо Very Happy
И не се иам мрднато од умов Wink (барем не сеуште)
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by SteelTemplar on Саб Јун 07 2008, 18:40Збирот на бројојте од првиот ред е:
6 + 32 + 3 + 34 + 35 + 1 = 111
isto i na drugite redovi e 111.

Збирот на борјојте од првата колена е:
6 + 7 + 24 + 13 + 25 + 36 = 111
исто и на другите колони е 111

Збирот на броевите од 1 до 36 (1 + 2 + 3 . . . + 35 + 36 = 666) и 111

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by hello on Саб Јун 07 2008, 23:03

а оваа табела ти носи среќа или има некое несреќно значење

hello
Студент
Студент

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 38
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : dolno dupeni
Ден на регистрирање : 2008-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by SteelTemplar on Саб Јун 07 2008, 23:13

hello напиша:а оваа табела ти носи среќа или има некое несреќно значење

Објасни шо сакаше да кажиш...

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by hello on Вто Јун 10 2008, 14:43

SteelTemplar напиша:
hello напиша:а оваа табела ти носи среќа или има некое несреќно значење

Објасни шо сакаше да кажиш...

викам оваа табела ти носи среќа или... какво значење ...?

hello
Студент
Студент

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 38
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : dolno dupeni
Ден на регистрирање : 2008-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by Kosta on Вто Јун 10 2008, 16:17

Ништо посебно табелава што ја напраиле да дава таков збир....

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by SteelTemplar on Чет Јун 12 2008, 04:19

Секоја буква во хебрејската азбука си имат бројка, така да
Духот на Сонцето Сорат SVRTh = 666 (S=60, V = 6, R = 200, Th = 400)

*

ANKH-AF-NA-KHONSV(T) = 666 (Име на Египетски Свештеник, кој бил поранешна инкарнација на Кроули.

*

NVThIRV (Нутеру = Богови) = 666

*

Името Исус на хебрејски ShM IHShVH (hwchy sc) има вредност 666

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by Kosta on Пет Јун 13 2008, 22:30

Дики не ме зезај од табелата која математика и логика ја кажа :laugh: Напраиле табела од бројој и наука развиле. Абе дај 2008 сме :laugh:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by hello on Саб Јун 21 2008, 20:40

zosto da bide ednostavno koga moze

hello
Студент
Студент

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 38
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : dolno dupeni
Ден на регистрирање : 2008-06-06

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by SteelTemplar on Нед Јун 22 2008, 23:10

Го напишав постов дека е интересно, то во врска со табелата SmileSmileSmile

SteelTemplar
Jehovah

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 425
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-28

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by Александар on Пон Јун 23 2008, 18:37

па нема шо табелата е на место Smile
avatar
Александар
Македонија

Расположение :
Треснал Глупости : 664
Поени : 12
Репутација : 0
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by MaX on Нед Jул 06 2008, 19:53

Дечки малу ме измешавте со темава!!!
Ај објаснетеми за што станува збор

Мојт сум прос ама то е :laugh:
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by pyromaniac on Вто Jул 15 2008, 03:09

hello напиша:а оваа табела ти носи среќа или има некое несреќно значење

Не, само принт на тоалетна хартија е.
avatar
pyromaniac
Студент
Студент

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 32
Поени : -1
Репутација : -1
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Лево
Ден на регистрирање : 2007-12-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by Kosta on Вто Jул 15 2008, 10:35

pyromaniac напиша:
hello напиша:а оваа табела ти носи среќа или има некое несреќно значење

Не, само принт на тоалетна хартија е.

:laugh: :laugh: :thumbup1: :thumbup1: Ме изнасмеа :bravo1:

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Броеви и...ли

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот