Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Coldplay - Viva la Vida or Death and All His Friends [2008]

Go down

Coldplay - Viva la Vida or Death and All His Friends [2008]

Пишување by Kosta on Саб Јун 07 2008, 00:39

Еве ви го албумчето Viva la Vida or Death and All His Friends од Coldplay кој го сака1. Life in Technicolor
2. Cemeteries of London
3. Lost?
4. 42
5. Lovers in Japan/Reign of Love
6. Yes!
7. Viva la Vida
8. Violet Hill
9. Strawberry Swing
10. Death and All His Friends
11. Lost? (Acoustic)
12. Lovers in Japan (Acoustic)

Код:
http://rapidshare.com/files/120299188/Coldpay-Viva-la-Vida-ImediaR.part1.rar
http://rapidshare.com/files/120309974/Coldpay-Viva-la-Vida-ImediaR.part2.rar

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Coldplay - Viva la Vida or Death and All His Friends [2008]

Пишување by borisd on Пон Јун 09 2008, 12:34

Не ми кажа дали е добар албумот Very Happy
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Coldplay - Viva la Vida or Death and All His Friends [2008]

Пишување by Kosta on Пон Јун 09 2008, 14:59

Мене ми се свиѓа. :thumbup1: Lovers In Japan/Reign Of Love така добричка ми се виде.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Coldplay - Viva la Vida or Death and All His Friends [2008]

Пишување by iki on Пет Сеп 19 2008, 02:12

Violet Hill e super Wink
avatar
iki
Асистент
Асистент

Female
Aquarius

Расположение :
Треснал Глупости : 73
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 27
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-09-15

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Coldplay - Viva la Vida or Death and All His Friends [2008]

Пишување by HalfGrown_IDIOT on Пет Сеп 19 2008, 02:50

Viva la Vida,Violet Hill ми се најубави
avatar
HalfGrown_IDIOT
Најjакиот
Најjакиот

Male
Libra

Расположение :
Треснал Глупости : 347
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-03

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Coldplay - Viva la Vida or Death and All His Friends [2008]

Пишување by borisd on Пет Сеп 19 2008, 03:17

На прва не ми се бендиса толку албумов, ама после неколку пати слушање станвит заразен Very Happy
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Coldplay - Viva la Vida or Death and All His Friends [2008]

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот