Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

C.Ronaldo: Сакам да играм за Реал Мадрид

Go down

C.Ronaldo: Сакам да играм за Реал Мадрид

Пишување by Kosta on Саб Јун 07 2008, 00:04

Eurosport.com

Cristiano Ronaldo has said he wants to play for Real Madrid but admitted the move is contingent on Manchester United's willingness to sell him.

The 23-year-old has been the subject of constant transfer speculation linking him with a transfer to the Spanish giants and his latest statement will embolden Real.

"I would like to play for Real Madrid but only if it is true they are ready to pay what Manchester United ask of them," he told Brazilian website Terra.

"However, it does not depend on me."

United have been enraged by Real's pursuit of the Portuguese international, threatening to report them to FIFA for their public declarations of interest in Ronaldo and strategic leaks to Madrid newspapers Marca and As.

Manager Sir Alex Ferguson described the nine-times European Cup-winners as having no morals and even compared them to former fascist dictator General Francisco Franco.

If the transfer goes through, it will almost certainly be for a world record fee, breaking the £46.5 million Real paid for Zinedine Zidane in 2001.

United are throught to have already rejected a players-plus-cash offer valued at £80m.

Ronaldo, who scored 42 goals this season as Manchester United won a double of Premier and Champions Leagues, said he would not speak again about his future until after Euro 2008.

"From today I'm not going to talk about this topic with anyone at all," he said.

"I'll only talk about this again after the European Championship. Don't ask me any questions because I won't answer."


Ако замине Роналдо мислам дека ќе си ја опропасти кариерата како Бекам...... Што мислите ќе го продаде ли Фергусон ?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: C.Ronaldo: Сакам да играм за Реал Мадрид

Пишување by Jimmy on Саб Јун 07 2008, 00:16

епа Коста коа се рчкаш за мој чоек види што изјави Кики после финалето остај ти што пишат новиниве последниве недели.ИЗЈАВАТА НА КРАЈ

avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: C.Ronaldo: Сакам да играм за Реал Мадрид

Пишување by Kosta on Саб Јун 07 2008, 00:21

http://uk.eurosport.yahoo.com/06062008/58/premier-league-transfer-talk-ron.html

Повелеле

Ова што ти го даде видеово го изјави после финалето....

Не ми беше прашањето да ми тврдиш дека нема да си замине.

Што ако си замине ? :-) Ќе го даде ли Фергусон ?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: C.Ronaldo: Сакам да играм за Реал Мадрид

Пишување by Jimmy on Саб Јун 07 2008, 00:28

па ако решил роналдо да си иде нека си иде ееее сеа ќе се потресуваме.Ферги е поголем фактор во Манчестер од Роналдо, освои 8 титули без Роналдо не знам зошто не би освоил пак уште 8 без него.Такви како него играчи доаѓаат и си идат, а таквите како Ферги остануваат до крај.значи поентата на муабетов ми беше дека ништо страшно нема да се случи ако си замине Кики, страшно ќе биде за неколку години коа Ферги ќе реши да се пензионира.
а тоа дали ќе го даде да почекаме времето ќе каже најкасно после Европсково
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: C.Ronaldo: Сакам да играм за Реал Мадрид

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот