Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Официјално : Мурињо во Интер ! !

Go down

Официјално : Мурињо во Интер ! !

Пишување by najforumce on Вто Јун 03 2008, 02:10Португалецот Жозе Мурињо и официјално е нов тренер на калчошампионот Интер.

Мурињо кој потпиша тригодишен договор вреден 27 млн евра, доаѓа на местото на Роберто Манчини кој во последните три години го освојуваше скудетото со Интер.

Мурињо светот го забележа по двојниот триумф со Порто во Уефа купот и Лигата на Шампиони. По успехот со Порто , Жозе Мурињо замина во Челзи каде два пати по ред ја освојуваше Премиер лигата(2005 и 2006 ). Несупехот со Челси во Лигата на Шампиони значеше крај на “специјалниот“ во Лондон.

На неро-азурната клупа на Мурињо ќе му помагаат Руј Фариас, Силвињо, Андреј Боас и Џузепе Барези. Презентацијата на Мурињо ќе биде на утрешната прес-конференција во 11.30 .

avatar
najforumce
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 440
Поени : 19
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 38
Се наоѓам : najforumce
Ден на регистрирање : 2008-03-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот